Арена

Tag : poplavi

Вести

Вода протече во хируршките сали во ГОБ 8 Септември, проблемот е надминат

admin
Вода протекла во две хируршки сали на третиот кат во ГОБ 8 Септември, во екот на вчерашното невреме. Во меѓувреме проблемот е надминат,  а болницата...
Вести

Поплавени куќи, подруми, улици – во Тетово, Скопје и Куманово се пријавуваат штети од невремето

admin
Невреме со пороен дожд,ветер и град вчера ги погоди Тетово, Скопје и Куманово. На Единствениот повикувачки број за итни случаи 112 во ЦУК заради налетите...